سرخط خبرها

کلنگ آغاز عملیات اجرایی اکتشاف معدن پلی متان ، طلای نهاوند در دهه فجر سال 1397 با حضور نماینده مردم شهرستان نهاوند ، سرپرست استانداری و مدیرکل صنعت،معدن و تجارت و نیز معاونت اکتشاف، تهیه و تولید مواد معدنی ایران و جمعی دیگر از مسئولین و مردم شریف روستای عشوند به زمین زده شد تا روستای تاریخی عشوند به یک کارگاه طلایی برای اشتغال جوانان تبدیل شود .

پیگیری های مجدانه حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و همکاری مسئولین ذیربط در استان و شهرستان برای رونق و به ثمر رساندن این پروژه بالاخره به ثمر نشسته و پروانه اکتشاف و بهره برداری از معدن طلای عشوند در بهمن ماه 1397 صادر می شود .

اجرای این  طرح علاوه بر کمک به رونق اقتصادی منطقه ، سهم بسزایی در ایجاد اشتغال برای جوانان نهاوندی خواهد داشت .

حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در خانه ملت ، عصر پنجشنبه 13 تیرماه 1398 با حضور جمعی از اصحاب رسانه شهرستان از این پروژه ملی بازدید کرد .

 نماینده مردم نهاوند در حاشیه این بازدید و در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : 6 پروژه ملی با اعتبارات دولتی در شهرستان در دست اجراست که افق خوبی را با آغاز این پروژه های ملی در انتظار نهاوند است .

وی افزود : در حال حاضر در زمینه راه‌سازی ۳ محور اصلی شهرستان نهاوند(نهاوند – آورزمان- ملایر ، نهاوند – بروجرد ، نهاوند – فیروزان- کرمانشاه ) پیمانکاران با تمام توان در حال فعالیت  در این سه محور اصلی هستند .

وی با اشاره به اینکه نهاوند در زمینه های خدماتی ، رفاهی و اجامعی به یک کارگاه عمرانی و سازندگی تبدیل شده است ، گفت : ایمن‌سازی و تعریض راه‌های دسترسی به سراب فارسبان،گیان و چندین روستای دیگر به طول ۷۶ کیلومتر به زودی کلنگ زده خواهد شد .

بهرام نیا با بیان اینکه جایگاه نهاوند در زمینه اعتبارات استانی خوب است ، اظهار داشت : آنچه نهاوند را به جایگاه واقعی خود در بحث توسعه و تحول خواهند رساند تعریف پروژه های با اعتبارات ملی است که طی سه سال گذشته 6 پروژه ملی با اعتبارات دولتی و چندین طرح اشتغال زا با مشارکت بخش خصوص تعریف شده است که اشتغال طلایی را در شهرستان ایجاد خواهد کرد .

نماینده مردم نهاوند گفت : معدن طلای عشوند تنها معدن طلای استان همدان است که اگر به نتیجه برسد نقش به سزایی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال طلایی برای جوانان شهرستان دارد که امیدواریم برابر برنامه زمان‌بندی تعریف‌شده هرچه سریع‌تر شاهد استخراج از این معدن باشیم. که البته مطالعه معدن طلای عشوند بعد از یک سال و نیم انجام و عملیات حفاری آن از چندین ماه پیش در حال انجام است .

وی درخاتمه  با تأکید بر لزوم همدلی هرچه بیشتر مسئولین استان افزود: امیدواریم این همدلی و همراهی مسئولین موجب رونق اقتصادی شود تا تأثیر آن در زندگی مردم احساس شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location