سرخط خبرها

سمیه شفائی- خبرنگار

جلسه ستاد اقامه نماز به ریاست احمدوند فرماندار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان ، حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه، ائمه جمعه و جماعت و مسئولین شهرستان در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد.

photo 2023 07 25 21 59 50

 مدیران بستر را برای اقامه ی نماز محیا کنند

حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم در جلسه ستاد اقامه نماز در شهرستان نهاوند اظهار داشت : نماز یکی از مهمترین امور معنوی و دینی است که آثار اجتماعی مهمی دارد .

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: موضوع اقامه نماز باید در تمام دستگاهها مورد توجه قرار گیرد تا شاهد سلامت آن مجموعه باشیم و این مهم به خانواده ، بازار و سایر حوزه ها نیز قابل تعمیم است .

وی افزود : حضور مدیران در جلسه ستاد اقامه نماز از دو منظور یکی از نظر حاکمیتی و یکی هم از نظر شخصیتی قابل توجه است.

حسنی حلم با اشاره به آیات قرآن کریم بیان کرد : چه از نظر حاکمیتی که همین مسئولیت های من و شماست و چه از نظر شخصیتی همه ی ما وظیفه ی برپایی و اقامه نماز را برعهده داریم .

وی افزود : اگر نماز به خوبی اقامه شود تمام مشکلات جامعه اعم از سیاسی ، اجتماعی ، بازار و... برطرف خواهند شد و خانواده های سالم تری خواهیم داشت و آثار اجتماعی آن در جامعه بیشتر نمود پیدا میکند .

مدیر ستاد اقامه نماز استان ادامه داد:اگر می‌خواهیم جامعه به معنای واقعی تربیت شود باید توجه بیشتری به امر نماز کرد، ما هرجا مشکل داریم آنجایی است که تربیت به درستی اتفاق نیفتاده است.

وی ابراز کرد: امام حسین(ع) در روز عاشورا در حالی که درسخت‌ترین شرایط قرار داشت از نماز خود دست نکشید، ایشان با نماز به دنبال بالا کشیدن انسان‌ها از پستی و جهالت به نور و هدایت بود.

حجت‌الاسلام حسنی حلم با بیان اینکه کارکرد نماز، ارتقاء انسان و هدایت اوست، گفت: اگر کسی به نماز پایبند شد می‌تواند جایگاه والا دست یابد که نمونه آن، شهید سلیمانی، شهید همدانی، امام(ره) و... است.

photo 2023 07 25 21 59 53

مدیران و کارکنان ادارات در نماز جماعت حضور کمرنگ دارند

ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در این جلسه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقامه نماز اظهار داشت: توجه و تأکید مقام معظم رهبری به برپایی نماز و توجه به معنای آن و کیفیت و در نهایت توجه به نماز جماعت است که در این جلسه هم ما بر ان تاکید داریم .

احمدوند گفت: در حال حاضر در شهرستان نهاوند ۲۹ مسجد وجود دارد که از این تعداد ۲۵ مسجد فعال هستند و در آنها نماز جماعت اقامه می شوند.

وی افزود : متأسفانه برگزاری نماز جماعت در ادارات بسیار ضعیف است و حضور مدیران و کارکنان ادارات در نمازهای جمعه و جماعت بسیار کمرنگ است .

وی با اشاره به اینکه مدیران باید به موضوع نماز اهمیت دهند و آن را سرلوحه ی کار خود قرار دهند ، تصریح کرد : مراسم های عزاداری به خوبی اجرا می شوند اما اقامه ی نماز که برای عزاداری است به خوبی برگزار نمی شود .

فرماندار نهاوند در خاتمه گفت: نمازخانه های بین راهی ، ادارات و تفرجگاهها و مکان های تفریحی وضعیت خوبی ندارند و باید ساماندهی و نظافت شوند تا ، کسی که از بیرون وارد این مکان ها می شود جذب آنها شود . 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location