سرخط خبرها
سمیه شفائی (خبرنگار)
شورای آموزش و پرورش شهرستان نهاوند به ریاست احمدوند فرماندار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه،  کیانی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی فرماندار ، قیصری سرپرست اداره آموزش و پرورش،بخشداران مرکزی و گیان و جمعی از مسئولین ،فرهنگیان و خیّرین در سالن شهدای آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
photo 2023 09 19 11 26 07
photo 2023 09 19 11 26 14
photo 2023 09 19 11 26 11
photo 2023 09 19 11 26 18
photo 2023 09 19 11 26 25
photo 2023 09 19 11 26 29
آموزش و پرورش در اولویت کارهای فرهنگی کشور 
حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش در اولویت کارهای فرهنگی کشور است که اگر خوب مدیریت شود ، این دانش آموزان می توانند مدیران خوبی برای کشور باشند .

امام جمعه نهاوند در ادامه سخنان خود بیان داشت: خوشبختانه شهرستان نهاوند در بین فراخوان های ضد انقلاب در اغتشاشات سال گذشته حضور نداشته و این نشان از این دارد که آموزش و پرورش شهرستان وظایف خود را به خوبی انجام داده است و دانش آموزان درسهایشان را خوب یاد گرفته اند و دشمنان را خوب شناخته اند .

وی با اشاره به‌ اینکه هر کاری مبدأ دارد ، گفت: مبدأ تاریخ ایران باستان عید نوروز است ، مبدأ تاریخ مسیحیت ولادت حضرت مسیح و مبدأ تاریخ اسلام هجرت پیامبر گرامی اسلام از مکه به مدینه عنوان شده است.

وی افزود : هجرت به معنای از شهری به شهر دیگر رفتن نیست، یعنی از بدیها به خوبیها هجرت کردن و انسان باید از بدیها به خوبیها هجرت کند و وظیفه ی شرعی ما این است که نواقصمان را جبران و به خوبیهایمان هجرت کنیم.

امام جمعه نهاوند در خاتمه اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از ارگان های فرهنگی کشور وظیفه دارد که خوبیها را نشر داده و دانش آموزان را که جامعه هدف آن هستند از بدیها دور کند که هجرت از بدیها به سمت خوبیهاست.

آموزش و پرورش نهاوند با هدف بالا بردن تراز علمی شهرستان تلاش کند 
ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای دارایی ریاست سابق آموزش و پرورش اظهار داشت: آقای قیصری سرپرست جدید اداره آموزش که یک مدیر انقلابی است و باید با دید جهادی به آموزش وپرورش نگاه کند و مشکلات این اداره را در دستور کار خود قرار دهد.
وی افزود : همانطور که همه ی مردم و مسئولین تلاش کردند و همایش اربعین را به بهترین نحو ممکن برگزار کردند همه باید در راستای برطرف کردن مشکلات شهرستان و همچنین آموزش و پرورش تلاش کنند .
احمدوند در ادامه با اشاره به کنگره ی ۸ هزار شهید استان همدان بیان داشت : در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان در شهرستان نهاوند بیش از ۱۵۰ یادواره شهید برگزار شده که عمده ی آنها در مدارس انجام شده است.
وی گفت: آموزش و پرورش شهرستان در راستای این کنگره کارهای فرهنگی بسیار خوبی انجام داده است که هر مدرسه یک یادواره شهید یکی از این برنامه های خوب فرهنگی است .
فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه آموزش و پرورش خانه دوم همه است ، اظهار داشت: آموزش و پرورش خانه ی دوم همه است و دشمن روی آن سرمایه گذاری کرده است و ما باید نگاه ویژه تری به آموزش و پرورش داشته باشیم و تلاش کنیم که دانش آموزان ما که آینده سازان انقلاب اسلامی هستند به دام دشمنان نیوفتند.
احمدوند در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش نهاوند باید با هدف  بالا بردن تراز علمی شهرستان تلاش کند ، گفت: شهرستان نهاوند سابقه ی علمی بسیار بالایی دارد و این سابقه علمی را با وجود علما و بزرگان  به عینه میتوان دید .
وی افزود : آموزش و پرورش جایگاه بالایی در کشور دارد و باید در شهرستان نهاوند نیز با توجه به سابقه ی علمی که دارد نگاه ویژه ای به آن شود و تلاش شود در تراز علمی شهرستان بالا برود .
فرماندار نهاوند در ادامه با اشاره به مبحث انتخابات خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود اشاره به تحقق ۴ اصل امنیت،  مشارکت ، سلامت و رقابت داشتند که دولت تمام امکانات خود را برای تحقق این ۴ اصل بکار خواهد گرفت و آموزش و پرورش نیز در بحث مشارکت در انتخابات بسیار تاثیرگذار خواهد بود و هدف باید مشارکت بالا در انتخابات باشد تا اجازه ندهیم دشمنان به اهداف شومشان برسند .
وی در خصوص امنیت در شهرستان نهاوند بیان داشت: دشمنان با فراخوان هایی که دادند قصد داشتند اوضاع را آشفته جلوه دهند اما با وجود امنیتی که در شهرستان وجود دارد و نجابتی که مردم دارند دعوت معاندین و مخالفین پاسخ داده نشد و مردم پشت انقلاب و ولایت فقیه ماندند و نقشه های شوم دشمنان را ناکام گذاشتند.
احمدوند در خاتمه با اشاره به مشکلات مدارس و  آموزش وپرورش نهاوند گفت: کارها در چارچوب قانون انجام شوند ، همه ی مشکلات مدارس مدنظر گرفته شده و مدارس را برای ورود به سالتحصیلی جدید آماده کنید ، اداره نوسازی مدارس هم مدارسی که نیمه کاره تحویل داده است تکمیل و تجهیز شده در اختیار مدیریت آموزشی شهرستان قرار داده تا مهری با شور و نشاط برای بالا بردن تراز علمی شهرستان آغاز کنیم .
افزایش مدارس هیئت امنایی شهرستان تا ۴۰ درصد  نسبت به مبالغ دریافتی سال گذشته 
محمد قیصری مدیر آموزش و پرورش نهاوند در شورای آموزش و پرورش شهرستان بیان داشت: آموزش و پرورش یکی از نهادهای عریض و طویل بعد از خانواده است که تعلیم و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارد که باید با همکاری هم این مجموعه را به خوبی پیش ببریم .
قیصری گفت:  آموزش و پرورش متعلق به همه ی مردم است و باید همه ی ما تلاش کنیم به بالاترین درجه ی علمی برسیم .
وی افزود : متأسفانه برخی مدارس تازه تأسیس در شهرستان مشکلاتی دارند که به طور جد پیگیر آنها هستیم تا با آغاز سال تحصیلی جدید این مشکلات برطرف شوند .
وی تصریح کرد: متأسفانه اداره نوسازی مدرسه ی ابن سینا را بدون تجهیزات تحویل داده اند که امیدواریم این تجهیزات تا شروع سال تحصیلی جدید تکمیل شوند، همچنین مشکل فاضلاب مدرسه سنایی هنوز برطرف نشده و این مدرسه مشکلات بسیار زیادی دارد که امیدواریم برطرف شوند .
سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۷ هزار دانش آموز در ۴ بخش مرکزی ، زرین دشت ، گیان و خزل خود را آماده حضور در کلاس درس و مدارس می کنند که از این تعداد حدود ۵ هزار دانش آموز در مدارس هیئت امنایی تحصیل می کنند .
وی افزود :  ۱۸ مدرسه هیئت امنایی در شهرستان وجود دارد، این مدارس هر سال مبالغی را به صورت داوطلبانه از دانش آموزان جهت برگزاری کلاس های تقویتی دریافت می کنند.که بر اساس مصوبه امروز شورای آموزش و پرورش این مدارس می توانند در سال تحصیلی جدید تا ۴۰ درصد  نسبت به سال گذشته مبالغ دریافتی را افزایش دهند.
وی تصریح کرد: تمامی مدارس شهرستان جز طرح مدارس همدل هستند و از دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هیچگونه هزینه ای گرفته نمی شود .

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location