سرخط خبرها

سمیه شفائی - خبرنگار

صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان به مناسبت «هفته نیروی انتظامی » با حضور حجت الاسلام مغیثی امام جمعه نهاوند،احمدوند فرماندار و اعضای شورای تأمین و سایر مسئولین شهرستان در محل فرماندهی انتظامی نهاوند برگزار شد.

photo 2023 10 08 09 15 27

photo 2023 10 08 09 15 55

photo 2023 10 08 09 15 51

photo 2023 10 08 09 15 55

photo 2023 10 08 09 16 12

photo 2023 10 08 09 16 27

photo 2023 10 08 09 16 21 

photo 2023 10 08 09 16 17

photo 2023 10 08 09 15 32

photo 2023 10 08 09 16 00

photo 2023 10 08 09 15 37

امروز تمام سعی دشمنان بر تحریف اعتقاد و اهداف جامعه ما است

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان با اشاره به اینکه امنیت نعمت بزرگی است که نتیجه و ثمره اش احساس آرامش در انسانهاست، اظهار داشت : حضرت علی (ع) در نامه 53 نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر برای نیروهای مسلح یک کشور چهار ماموریت قائل بودند : پناهگاه استوار رعيّت، و زينت و وقار زمامداران، شكوه دين، و راههاى تحقّق امنيّت كشورند.

امام جمعه نهاوند بیان داشت : ما در گذشته مورد تعرض دشمنان قرار گرفته بودیم اما امروز به برکت خون شهدا و تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح از امنیت بسیار بالایی در منطقه و جهان برخورداریم.

وی افزود : از روزی که ارتش ، سپاه و نیروهای انتظامی ما قوی شدند و امنیت کشور را بالا بردند ، امنیت ما در منطقه و کشورهای اطراف زبانزد است . حجت الاسلام والمسلمین مغیثی گفت : در قرآن یک امنیت پایدار و همه جانبه معرفی شده است که به قول امروزی ها اعتقاد محور است .

وی افزود: اگر جامعه ای عقایدش ، اخلاقش درست باشد امنیت خانواده و فرد جای جای جامعه را فرا می گیرد، و مردم چون بحمدالله اعتقاد به خدا و قیامت دارند ، امنیت فکری و روانی عقیدتی خوبی دارند و بر اثر این امنیت توانسته اند با همه ی چالش ها مقابله کنند ، تجربه ثابت کرده است مردم ما توان مقابله با هر چالشی در هر سطحی را دارند که به وسیله ی همان اعتقاد است .

وی تصریح کرد : امروز دشمنان ما تمام سعیشان را متمرکز کرده اند که اعتقاد ، اهداف جامعه ی ما را تحریف کنند و مسئله ی ماهوره و فضای مجازی ، اینترنت ، ابزاری که دشمن در اختیار دارد همه را دشمن برای این بکار برده است و با تلاش شبانه روزی بر روی عقاید و اخلاق و پاکدامنی این جامعه در صدد تحریف آنهاست و اگر خدایی نکرده به اهدافشان برسند همه چیز جامعه بهم خواهد ریخت .

امام جمعه نهاوند گفت : وظیفه ی ماست در شرایط امروز متوجه این خطر هم باشیم که دشمنان ما همه چیز را بر ما تحمیل کردند حتی داروهای خاص را اما ماهواره و اینترنت را بخاطر اینکه می توانند از طریق آن به فکر و ذهن مردم رخنه کنند و بر عقیده و اعتقاد مردم اثر می گذارد را نه تنها تحریم نکردند بلکه به طور رایگان بر علیه اعتقاد مردم ما بکار بردند و این خطر امروز جامعه ماست و اولویت امروز جامعه ما مقابله با این خطر است .

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی در خاتمه خطاب به حاضرین در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح ابراز داشت: امروز وظیفه ی اصلی همه ی ما و شماست تا فرزندانمان ، نسل نوجوان و جوانمان را از این خطر دشمن آگاه کنیم و آنها را از این خطر در امان بداریم .

امروز اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان زبانزد است

ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جمع نیروهای مسلح شهرستان نهاوند با اشاره به اینکه، خدارا شاکریم که امروز در سایه ی امنیت هفته ی نیروی انتظامی را به بهترین شکل برگزار می کنیم ، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران انقلابی بی بدیل اتفاق افتاده که با وجود اینکه چهل و اندی سال از این نظام میگذرد و علیرغم جنگ ها و توطئه هایی که بر علیه این نظام شکل گرفت اما امروز در امنیت کامل به سر می بریم و به فرموده مقام معظم رهبری اینها موانع و مشکلات راه رسیدن به قله است .

وی افزود : در راه رسیدن به قله باید مشکلات و موانع را برداشت و این ممکن نیست مگر با وجود نیروهای مسلح و امنیتی قوی و مردمی که پای کار نظام بوده و هستند .

فرماندار نهاوند در ادامه گفت : دشمنان هرروز منتظرند که این نظام از بین برود و این مسئله به برکت خون شهدا و با عنایات ویژه ی خدا و امام زمان (عج) هرگز عملی نخواهد شد و اتفاق نخواهد افتاد .

وی افزود : امروز با راهنمائی های پیامبر گونه ی مقام معظم رهبری و وجود مردم فهیم و نجیب روز به روز به قله نزدیک و نزدیکتر می شویم .

احمدوند بیان داشت : ما اقتدار نیروهای مسلحمان در گذشته را در سالهای جبهه و جنگ مشاهده کردیم اما امروز اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان زبانزد است .

فرماندار نهاوند گفت : امروز اگر اتفاقی در جامعه ی ما رخ می دهد برخورد قاطع با آن می شود و همه ی تلاش ما به فرموده ی مقام معظم رهبری جذب حداکثری است که امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امنیت کامل برقرار است و دشمنان نمی توانند هیچ غلطی بکنند .

احمدوند در خاتمه خاطر نشان کرد : امروز در کشور امنیت برقرار است و به فرموده ی مقام معظم رهبری روز به روز به قله نزدیکتر می شویم .

اجرای بیش از 60 عنوان برنامه فرهنگی در هفته نیروی انتظامی

سرهنگ ذبیح‌الله درویشی فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح این شهرستان ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در خصوص امنیت اظهار داشت : مقوله امنیت یک موضوع مشارکتی و اجتماعی است که در این مقوله مردم نهاوند همواره یار نیروی انتظامی شهرستان بوده و نقش بسیار مهم و اثرگذار داشته اند و موفقیت‌های فراجا مرهون اعتماد مردم و تلاش شبانه‌روزی مأموران زحمت‌کش است.

وی با اشاره به اجرای بیش از 60 عنوان برنامه ی فرهنگی در هفته ی نیروی انتظامی گفت: طی برنامه‌ریزیهای صورت گرفته در طول هفته نیروی انتظامی۶۰ برنامه فرهنگی متنوع در راستای پیشبرد اهداف راهبردی در رویکرد اجتماعی پلیس و تکریم کارکنان خدوم پلیس در سطح شهرستان اجرا خواهد شد که دیدار با امام‌جمعه شهرستان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، غبارروبی مزار مطهر شهدا و دیگر برنامه‌ها و مسابقات فرهنگی و ورزشی ازجمله این برنامه‌ها است.

فرمانده فراجای نهاوند در بخش دیگری از سخنانش به گزارش عملکرد فراجای شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: در سال جاری ۱۶ هزار تماس با نیروی انتظامی شهرستان برقرارشده و موارد مختلف را مردم به پلیس گزارش داده اند که در این رابطه اقدامات خوبی انجام‌شده است.

فضای شهرستان برای مخلان امنیت و سوداگران مرگ امن نیست

سرهنگ درویشی در ادامه اظهار داشت : در شهرستان نهاوندکشفیات زیادی از ابتدای سال داشته ایم که حدود ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا امروز بوده است و در جدیدترین کشف نیز ۴۰ کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شد.

وی افزود: ۳۷ درصد کشفیات سلاح و مهمات در استان مربوط به انتظامی نهاوند است که آمار قابل‌ملاحظه ای است که با هوشیاری مأموران و تلاش مردم محقق شده است.

فرمانده فراجای نهاوند در بحث وقوع سرقت بیان داشت: وضعیت شهرستان در بحث وقوع سرقت ۵ درصد کاهش‌یافته است و ۵۳ درصد افزایش دستگیری و کشف سرقت داشتیم که در استان در زمینه این کشفیات رتبه اول را داریم.

وی بابیان اینکه ۳۲۰ نفر خرده‌فروش و معتاد متجاهر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند، گفت: فضای شهرستان برای مخلان امنیت و سوداگران مرگ امن نیست و نیروهای قدرتمند و پرتلاش انتظامی شهرستان شبانه‌روز در حال تلاش هستند و برخورد لازم را با هنجارشکنان دارند وکسانی که مخل امنیت مردم شهرستان شوند باقدرت با آنها برخورد خواهد شد و این قضیه در دستور کار جدی پلیس شهرستان است.

وی در ادامه خطاب به مردم اظهار داشت: از مردم درخواست داریم با پلیس در ارتباط باشند و موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند و مطمئن باشند نیروی انتظامی رسیدگی خواهد کرد و مشارکت مردم و کمک به پلیس خیلی مهم است که با توجه به رواج شایعات در فضای مجازی از همشهریان درخواست داریم اخبار را از رسانه‌های رسمی و سایت پلیس پیگیری کنند چون عده‌ای درصدد هستند تا القا کنند در جامعه ناامنی وجود دارد اما آمار و ارقام نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که در نیروی انتظامی شهرستان کارشده ولی عده‌ای می‌خواهند به وجهه نیروی انتظامی خدشه وارد کنند.

سرهنگ درویشی گفت : کلاهبرداری اینترنتی با کارت‌های بانکی زیاد شده که عموماً هم توسط افراد غیربومی در شهرستان اتفاق افتاده که باید مراقب بود و از مراکز معتبر خرید کرد و اطلاعات کارت‌بانکی خود را در اختیار کسی قرار نداد.

فرمانده فراجای نهاوند در پایان با تقدیر از زحمات همکاران انتظامی شهرستان و تمجید از تلاش مخلصانه و شبانه‌روزی آنان در راستای برقراری و ارتقاء نظم و امنیت پایدار جامعه از شهروندان محترم و اقشار مختلف جامعه درخواست کردکه با در نظر گرفتن شاخصه‌های مشارکت درجامعه همواره در ایجاد و تولید امنیت اجتماعی همکاری لازم با پلیس را داشته باشند.

در پایان این مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان نهاوند از خانواده های معظم شهدای فراجا، جانبازان، بازنشستگان سپاه و نیروی انتظامی، خیرین امنیت ساز توسط مسئولین شهرستان تجلیل شد .

photo 2023 10 08 09 12 40

photo 2023 10 08 09 12 28

photo 2023 10 08 09 12 33

photo 2023 10 08 09 12 37

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location