سرخط خبرها

 زهرا سهرابی - خبرنگار

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، مراسم تودیع و معارفه سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند با حضور حجت الاسلام مغیثی، کیانی معاون سیاسی فرماندار،دکتر مجذوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، و مسئولین و مدیران استانی و شهرستانی در کانون شهید باهنر شهرستان نهاوند برگزار شد.

در این مراسم از زحمات "دکتر متین" تقدیر و «دکتر زهرا ده بوره» به عنوان سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند معارفه شد.

photo 2023 10 09 12 57 23

photo 2023 10 09 12 58 21

photo 2023 10 09 12 58 26

photo 2023 10 09 12 57 35

photo 2023 10 09 12 58 15

خدمات دولت سیزدهم پیشرفت چشمگیری داشته است

کیانی معاون سیاسی فرماندار نهاوندضمن عرض خیر مقدم از میهمانان مراسم معارفه اظهار داشت: خدمات دولت سیزدهم پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی افزود: مسئله ویروس منحوس کرونا بیماری دردناکی بود که روزانه ما شاهد از دست دادن بسیاری از عزیزانمان بودیم، و همه کارها را در آن دوران گره دادیم به کشورهای بیگانه، ولی با استقرار دولت سیزدهم با آرامش کامل زندگی و امورات اجتماعی خود را میگذرانیم، که همه اینها خدمات بسیار بزرگ دولت سیزدهم بودند.

وی افزود: جناب آقای دکتر مجذوبی با افتتاح بیمارستان اِکباتان همدان که سالها همانگونه مانده بود، ولی در حال حاضر جز یکی از اصلی ترین پروژه های استان میباشد، و این را میتوان یک خدمت بزرگ دانست.

وی گفت:اقدامات شایسته ای در بخش حوزه درمان شهرستان اتفاق افتاد که با توجه به وقت کم نمیتوان نام برد، از جمله آنها میتوان به راه اندازی بخش دیالیز نهاوند اشاره کرد که یکی از کارهای بزرگ و خدمات دولت سیزدهم است.

وی تاکید کرد: در رابطه با ورود پزشک عمومی و متخصص در نهاوند به عنوان سومین شهر استان، نگاه ویژه ای داشته باشیم.

کیانی در پایان اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان به عنوان مدیر دستگاه اجرایی در شهرستان نهایت همکاری را خواهیم داشت.

افتخار میکنم یک زن ایرانی مسلمان نهاوندی هستم

دکتر زهرا ده بوره ضمن عرض خوشامد و خیر مقدم به مهمانان گفت: افتخار میکنم یک زن ایرانی مسلمان و نهاوندی هستم.

وی گفت: مشکلاتی که در نهاوند وجود دارد تقریبا بین سیستم درمان و نهاوند هست، میتوان گفت در حوزه کادر درمان بنده یک نفر هستم ولی خانواده من ممکن است چند نفر باشند، شاید اگر من بیمار شوم بتوان آن را درمان کرد، ولی بیماری خانواده قطعا گسترده تر است، که میبایست از آن پیشگیری کرد.

سرپرست بهداشت و درمان شهرستان نهاوند بیان داشت : بچه های درمان بچه های ما هستند،پدر مادر ما هستند، بچه ما هستند، تمام تلاش من این است که این مدیریت در کادر درمان شهرستان نهاوند یک رابطه سالم و دوطرفه باششد، آگاهی ، اطلاع رسانی و آموزش دادن به مردم و همشهریان ما از اولویت ها باشند، یکی از دغدغه های من اصلاح این رابطه است تا خدای نکرده بخاطر حفظ میز دچار فراموشی نشویم.

نهاوند مجهز به سیستم مامو گرافی می شود

دکتر محمدمهدی مجذوبی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی همدان در مراسم تکریم و معارفه ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند اظهار داشت: در حوزه ی سلامت که ابعاد مختلفی دارد بارها صحبت شده است.

وی افزود: در دیدار اخیر وزیر بهداشت با مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب خطاب به ایشان فرمودند ساخت بیمارستان و درمانگاه خوب است اما به بهداشت بیشتر اهمیت بدهید.

دکتر مجذوبی در خصوص بهداشت و درمان بیان داشت: تمام تلاشمان باید بر روی بهداشت باشد که یکی از مهمترین دغدغه های اصلی مردم و مسئولین نیز می باشد.

وی افزود: پیشگیری در هر زمینه ای بهتر است تا درمان، در حوزه ی بهداشت و درمان هم همین است که باید توجه ویژه ای به آن شود .

وی تصریح کرد: سلامت و پزشکی خانواده یکی از مواردی است که جدیداً در تویسرکان شروع شده است که امیدواریم در شهرستان نهاوند هم این طرح اجرائی شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی همدان بیان داشت: طی دو سال گذشته کارهای بسیار خوبی در شبکه بهداشت و درمان نهاوند انجام شد که امیدوار هستیم نتیجه همکاری های مجموعه ی بهداشت و درمان در شهرستان، باعث موفقیت های پیش رو، و ثمره آن در استان نمود پیدا کند.

دکتر مجذوبی با اشاره به اینکه نهاوند مجهز به سیستم ماموگرافی می شود، اظهار داشت: در آینده ی نزدیک ماموگرافی در نهاوند افتتاح خواهد شد که یک ظرفیت بسیار خوب برای شهرستان خواهد بود.

وی افزود: اعتبار بخشی در حوزه ی بهداشت و درمان شبکه ها انجام شده است که در نهاوند هم باید این کار انجام شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی همدان در خاتمه گفت: مؤثرترین فاکتور در پیشرفت پیگیری است، هرچه قدر پیگیری ها بیشتر باشند پیشرفت بیشتری حاصل خواهد شد که امیدواریم پیشگیری های بهداشت و درمان نهاوند بیشتر از گذشته باشد. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location