سرخط خبرها

جشن میلاد بانوی کرامت و اجتماع دختران بنات المقاومه (دختران حاج قاسم) در مصلی امام خمینی(ره) نهاوند برگزار شد.

سمیه شفائی - خبرنگار

22 اردیبهشت ماه 1403

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، جشن میلاد بانوی کرامت و اجتماع دختران بنات المقاومه (دختران حاج قاسم) با حضور حجت الاسلام دارابی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر، سرهنگ مختاری فرمانده سپاه ناحیه نهاوند، نمایندگان آستان قدس رضوی در شهرستان نهاوند و جمعی از دختران بسیجی در مصلی امام خمینی(ره) نهاوند برگزار شد.

حیا یکی از ویژگی‌های دختران حاج قاسم و ولایی است
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر گفت: حیا یکی از ویژگی‌های دختران حاج قاسم و ولایی است که در کنار بقیه عبادات معنا می‌شود و اگر دختران ما با خدا و با حیا باشند بیمه می‌شوند .
 حجت الاسلام محمدولی دارابی در اجتماع دختران بنات المقاومه (دختران حاج قاسم) در نهاوند ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر اظهار کرد: در مقام دختر همین بس که پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند در هر روز ۱۲ برکت و رحمت الهی بر خانه‌ای که در آن، دختران زندگی می‌کنند نازل می گردد و آن منزل مورد زیارت و دیدار ملائکه قرار می‌گیرد و آن ملائکه برای پدر آن دختران در هر روز و شب ثواب عبادت یک سال را در نامه عمل او می‌نویسند.
وی گفت: زمانی که حضرت زهرا (س) به دنیا آمدند، خداوند با نزول سوره کوثر بر پیامبر(ص)، به وی فرمودند، یا نبی ما به تو کوثر عطا کردیم، کوثر خیر کثیر و رحمت الهی است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ملایر افزود: بعدها حضرت زهرا (س) ام الائمه و سرسلسله نورانیت می‌شود، همان خیر کثیر و این یعنی خدا نگاه ویژه‌ای به پیامبر(ص) داشته که کوثر را به او عطا کرده، و این یعنی دختر خیر کثیر و رحمت الهی است.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های یک دختر زهرایی، ولایی و حاج قاسمی بیان کرد: حیا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دختران است که خداوند در قرآن برای دختران حضرت شعیب بکار می‌برد.
دارابی گفت: حیا یکی از ویژگی‌های دختران حاج قاسم و ولایی است که در کنار بقیه عبادات معنا می‌شود و اگر دختران ما با خدا و با حیا باشند بیمه می‌شوند .
وی عنوان کرد: امروز خدا و امام زمان(عج) از شما دختران عفت و حجاب و حیا می‌خواهند، کاری نکنید که نظر خدا و امام زمان (عج) را برگردانید، رضایت خدا و امام زمان(عج) شیرین‌تر از رضایت دیگران است، سعی کنید خودتان را از نگاه خدا دور نکنید، چراکه امروز با حجاب و با حیا بودن راه و روش پیامبران و شهدا است.

در این مراسم از دختران نخبه علمی و ورزشی توسط نمایندگان آستان قدس رضوی در شهرستان و مسئول ورزش شهرستان نهاوند تجلیل شد؛

همچنین در حاشیه این مراسم غرفه‌های فرهنگی به مناسبت دهه کرامت بر پا شد.

photo 2024 05 12 11 09 20

photo 2024 05 12 11 09 33

photo 2024 05 12 11 09 39

photo 2024 05 12 11 10 35

photo 2024 05 12 11 09 58

photo 2024 05 12 11 10 30

 

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location