سرخط خبرها

به قلم:  معصومه کمالوند

۲ اسفند انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای انتخاب نماینده دوره یازدهم برگزار خواهد شد.

انتخاباتی که به نظر می رسد از حواشی آن باید منتظر اتفاق های خاص آن هم بود و دوره ای که به نسبت سایر دوره ها حساس تر و متفاوت تر خواهد بود حالا نوع تبلیغات، تبلیغات زودهنگام، آرایش های تیمی حامیان و .... هرچند این حساسیت مختص نهاوند هم نخواهد بود، اما حساسیت ها برای نهاوند به نظر می رسد بیش از سایر حوزه های انتخابی در استان باشد.

اما آنچه ما را به نگارش این یادداشت وا داشت اینکه با استقبال از شور انتخاباتی و نگاه کردن به نیمه پر لیوان تبلیغات زودهنگام از جانب حامیان و کاندیداهای احتمالی، باید اعتراف کرد شدت این حواشی بر سر شهرستان سایه انداخته و تخریب ها و تبلیغات زود هنگام برخی تشنگان قدرت سبب گشته حتی در برخی امور اجرایی و تصمیم گیری های شهرستان سنگ اندازی تلقی شود وحتی عده ای معتقدند که برخی ها با ایجاد حواشی برای نماینده فعلی، چوب لای چرخ توسعه شهرستان گذاشته اند و به نوعی نیزخود زنی هم می کنند.

در حالی که شهرستان های استان در حال گذراندن پله های توسعه و ترقی هستند و جهانی می شوند و ملی می شوند ، نهاوند درگیرودار حواشی انتخابات و تخریب رقبا و یا عقده گشایی سیاسی فرصت توسعه در مجال مانده کاری به کما رفته است.

حواشی که تجربه های گذشته اثبات کرده است چیزی جز گرفتن انرژی شهر نیست و نتیجه ای هم جز نفاق و کدورت نخواهد داشت و در نهایت عاقبتی جز عقب افتادگی و توسعه نیافتگی شهر چیزی عاید مردم نخواهد شد.

بر اساس وعده ها برای مرداد ، شهریور و مهر ماه نهاوند برنامه های مختلفی عنوان شده بود اما هیچ کدام اجرایی نشد.

از رفتارهایی که سرمنشا آن جانبداری های سیاسی و انتخاباتی است تا برخی مسئولانی که در حاشیه این عقده گشایی های سیاسی پنهان شده اند تا آنها که از راه نرسیده با داعیه دلسوزی ، عقده گشایی سیاسی و تسویه حساب های حزبی جناحی می کنند همه در این فرصت کشی ها مقصرند.

این حواشی و رفتارهای حامیان تازه از راه رسیده با تبلیغات زود هنگام سبب مانع تراشی و سنگ اندازی در مسیر وظایف شهرستان هم شده است، رفتارهایی که نمی‌گذارد حتی برنامه ریزی ها اجرا شود.

روزمره گی و بی برنامه گی و حواشی انتخابات در فضای مجازی ، این روزها سایه سنگینی بر سر نهاوندی شده که با رنج بسیار از طوفان دوران های پر تنش سیاست زدگی و جناح بازی و تخریب خود را لنگ لنگان به اینجا رسانده است.

هفته گردشگری یک لیست منتشر شد از برنامه های شهرستان های استان در این هفته، اما جای نهاوند با این همه ظرفیت خالیست!

جای جشن برداشت سیب، تولیدات عشایر و روستاییان، مبل و منبت دهفول روستای پایلوت ، عسل ، برداشت گردو و... فرصت های بسیار دیگری که کم از شرایط مشابه شهرستان های هم جوار نیست اما ....

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location