سرخط خبرها

در توضیحاتی که عارفه سنایی در سایت شخصی‌اش نوشته، توضیح داده است، او در ایران به دنیا آمده و در روسیه و قزاقستان بزرگ شده است.

او از سال ۲۰۰۸ برای تحصیل در رشته روانشناسی تجربی دانشگاه اکسفورد و سپس معماری موسسه «Architectural Association» به لندن نقل مکان کرده و تا ۲۰۱۹ در پایتخت بریتانیا زندگی کرده است.

عارفه سنایی در کنار تحصیل دانشگاه، به صورت تفریحی نقاشی می‌کشیده و کلاژ‌هایی از کتاب‌ها و داستان‌های خبری را به شکل ویژوآل ویدئو طراحی می‌کرد.

او یک انیمیشن کوتاه ساخته و طراحی‌هایش را در صفحه اینستاگرام، وبسایت شخصی و شبکه اجتماعی ویمو در معرض نمایش قرار می‌داده است.

انیمشن کوتاه عارفه سنایی در مایت مدیا فستیوال برلین در آوریل ۲۰۱۹ به نمایش در آمده است.

نشریه اینترنتی کوزارچ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ درباره آنچه الهام بخش کارهای عارفه سنایی است، با او مصاحبه کرده است.

طراحی روی جلد کتاب هوانورد نوشته یوگنی وادالازکین که توسط زینب یونسی دختر علی یونسی، همسر مهدی سنایی ترجمه شده نیز کار عارفه سنایی است.

آثار او به گفته خودش برگرفته از کتاب‌ها، تصاویر و خبرهایی است که برایش جالب توجه بوده. او شمایی از خیابان لاله زار را به شکل آبستره طراحی کرده که جالب توجه است.

عارفه سنایی فرزند دکتر مهدی سنایی نماینده سابق مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و سفیر ایران در فدراسیون روسیه در تاریخ ۳۰ مهرماه ۱۳۹۸ آخرین برگ کتاب زندگی اش ورق خورد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location