سرخط خبرها

در خدمت شما هستیم . خادمتان هستیم . من نوکر شما مردم هستم . به شما ارادت قلبی دارم . هر دستوری داشته باشید ، انجام می دهم . شماره تلفن تان را بدهید و این هم شماره همراه من ... .

شهرتان خیلی عقب است . کاری برایتان نشده است . چرا این وضع را تحمل می کنید ! تقصیر خودتان است . اگر به من رأی دهید همه مشکلات را حل می کنم . من با همه مقامات لشکری و کشوری دوست صمیمی هستم . همین دیشب یکی از آنها را خواب دیدم !!

این ایام ، اینها همه و جملاتی از این قبیل را مردم نهاوند از زبان بعضی از داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی ، که هر چهار سال یکبار از پایتخت ، فیلشان یاد هندوستان می کند و به یاد نهاوند می افتند ،  بارها و بارها می شنوند (و پوزخندی نثار آنان می کنند ) داوطلبانی که معمولاً هر 4 سال یکبار سرو کله اشان پیدا می شود و مردم برایشان در همین ایام تبلیغات و انتخابات عزت و احترام دارند و دیگر هیچ .

بعضی ها که مردم را نردبان ترقی خود می دانند و در سنوات گذشته به شیوۀ تصاعدی ، مناصب دولتی را با رانت و چسبیدن به بزرگان و عضویت در فلان حزب و بهمان گروه ، یکی از پس دیگری بدست آورده ، اکنون سروکله اشان پیدا شده و در رکاب این و آن ، سینه چاک ، دم از عدالت و مبارک با فقر ... می زنند . انگار فراموش کرده اند که جایگاه های اداری خودشان را چگونه با لگد مال کردن دیگران بدست آورده اند .

مردم انقلابی و مظلوم نهاوند ، این افراد و تفکرات را غریبه می دانند . شما و اطرافیانتان همان آدمهای سابق هستید با این تفاوت که ریش و سبیلتان را تراشیده اید!!

مردم فهیم این دیار نیک می دانند این شهر باید بدست جوانان و نخبگان برجسته نهاوندی مسیر پیشرفت و توسعه را طی نماید .

ضرب المثلی است که می گوید : من جَرَّبَ المُجَّرَب .حَلَّت بِه النِّدامَه آزموده را آزمودن خطاست . کسانی که سالها بر مناصب این نظام ، سیطره انداخته و خدماتی برای مردم این شهر نداشته اند ، اکنون چه حرفی برای گفتن دارند ! می خواهند ، چه کار جدید و چه اقدام برتری برای این شهر انجام دهند ؟ این همه هزینه ، مرخصی ، تبلیغات پیش از موعد و مزاحمت برای مردم ، بعید به نظر می رسد ، برای خدمتگزاری باشد ! ! و گرنه در همان مناصب قبلی نیز می توانستند اثرگذار باشند .

با کارنامه های خالی و با بلندگوهای گشاد و فضای مجازی بی صاحب و با زیر سئوال بردن چهل سال خدمات نظام  مقدس جمهوری اسلامی آمده اید چه بگوئید ! ! آمده اید رأی مردم را با تبلیغات و جار و جنجال و وعده های پوچ و خیالی بگیرید و بعد به ریش همین مردم نخندید ، زهی خیال باطل ، مردم ما فهیم تر از همیشه مراقب اند تا رأی خود را در دکان بی متاع غریبه ها ، هزینه ننمایند .

حیف از طلا که خرج مطلا کند کسی                                

حیف از کسی که رنج برد بهر ناکسی

دندان که در دهان نبود ، خنده بدنماست

دکان بی متاع ، چرا وا کند کسی ! !

« همین »

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location