سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، یادداشت-خورشید غرب-قوم لر یکی از اقوام غیور و باغیرت ایران اسلامی است که استان همدان مفتخر است در برخی از شهرستانهای استان ، مردمانش لر زبان هستند که مردان و زنان بزرگی را در زمینه های فرهنگ و هنر، علمی و جهاد و شهادت تقدیم جامعه نموده است .

زیبایی ایران اسلامی به وجود قومیتهای مختلف آن است که در جمهوری اسلامی قرن هاست همچون ید واحد به صورت برابر دیده می شوند و همه یکپارچه و یکصدا برای عزت ایران اسلامی تلاش می کنند.

چند روز پیش یکی از هنرمندان تلویزیونی اهانتی به قوم لر می کند که با یکپارچگی و وحدت لرها و دیگر اقوام ایرانی ، روز گذشته فرد توهین کننده در شبکه های اجتماعی به زبان لری چندین بار مجبور به عذر خواهی شد و این نشان از اتحاد و تعصب قوم لر بود که برای همه ما قابل تقدیر و ستایش است!
نگارنده بنا ندارد که قیاسی بین قومیتها داشته باشد اما بد نیست که ما همدانیها هم از تعصب ارزشمند قوم لر پند و عبرت بگیریم که چرا ما همدانیها هیچگاه نمی توانیم نسبت به خودمان اینگونه متعصبانه عکس العمل نشان دهیم ؟
چرا استان ما باید سکوی پرتاب مدیران استان همسایه باشد!؟
چرا نیروهای قوی هم استانی باید در ادارات منزوی شوند اما نیروهای ضعیف غیر بومی یکی پس از دیگری سکان مدیر کلی ادارات را تسخیر کنند!؟
براستی مشکل از کجاست !؟ در پایتخت تاریخ و تمدن قحط الرجال آمده است یا اینکه سکاندار اصلی استان دست از تعصب قوم گرایی خود بر نمی دارد ؟
آیا استاندار همدان پس از سه سال هنوز نتوانسته نیروهای قوی در استان همدان را بجوید تا مجبور به واردات مدیر و صرفا از لرستان نشود؟
برخی از لایه های سیاسی اصلاح طلب استان هم که دستشان از غنائم انتخاباتی کوتاه شده است در محافل خود صحبت از گزینه شدن سید سعید شاهرخی در انتخابات دور دوازهم خرم آباد دارند.
بعضی از آنها معتقدند که شاهرخی با وارادت نیروهای طایفه دار لر از هم اکنون شیپور جنگ انتخابات لرستان را به صدا درآورده است و با بکارگیری این نیروها امتیازات انتخاباتی خود را از همدان روانه لرستان می کند!
اینها همه احتمالات و شائبه است اما نقش نمایندگان مردم در این کارزار عزل و نصبها چیست !؟
چه بگوییم از سناتوری که در گذشته مدعی بود با یک چشمک موجی در مجلس راه می اندازد و یا نماینده ای که در محافل خصوصی ادعا می کند قلم پای نیروی غیر بومی که بخواهد به استان وارد شود را می شکند اما امروز همچون تابلوهای شماره انداز ، فقط تعداد مدیران وارداتی را می شمارد!؟

آری ، مجمع نمایندگان استان هم که گویی کلا آمده اند تا فقط بر روی صندلی بهارستان بنشینند و نظارت کیفی کنند ! اتفاقات استان را نظارت کنند و کیف نمایند و صدایی در حمایت از سرمایه های انسانی استان از آنها در نیاید!

سرمایه های انسانی استان هر روز بی انگیزه تر از گذشته ، از نمایندگان خود در بهارستان ناراضی تر می شوند و از هم اکنون خط و نشان انتخابات مجلس دوازدهم را برای نمایندگان فعلی می کشند!
اما در این روزه سکوت بهارستانی ها ، یک عضو اصلاح طلب شورای شهر همدان که اتفاقا او هم لر زبان است با شجاعت و صراحت از انتصابات زنجیره ای لرستانیها در همدان شاکی می شود ؛ اما آیا تک صدایی تاثیری خواهد داشت؟
خیر ، این تک صدایی در خواب خرگوشی بهارستانی های استان بی تاثیر خواهد بود و مردم استان همدان هم شاید در این شرایط کرونایی دیگر برایشان مهم نباشد مدیر از فرزندان این استان باشد یا از استانهای همسایه !
اما بی شک در کارزار انتخابات آینده مجلس و شورای شهر ، این کوتاهی و سهل انگاری نمایندگان بهارستان نشین فراموش نخواهد شد !

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location