سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، دکتر علی چگنی؛ مدرس دانشگاه و مدیر مسئول پایگاه خبری و نشریه فریادنهاوند در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو نوشت:

در همه سالهای حضورم در عرصه سیاست وهمه ی سالهایی که در دانشگاه بوده‌ام، هیچ روز دانشجویی را حساس‌تر و پر التهاب‌تر از شانزدهم آذر امسال نمی‌شناسم.

دانشجویان تمام روزهای سال تحصیلی امسال را در تب و تاب بسر برده‌اند. هر روز از دانشگاهی به هر دلیلی، صدای اعتراضی بلند بوده است. اعتراض‌هایی که به گمان من اگر با درایت با آنها مواجه می‌شد، نه درگیری رخ می‌داد و نه نیازی به اِعمال قوه قهریه بود و نه بازداشت‌ و احکام انضباطی که البته این مورد نسبی ست.

در جلسه ای در جمع اساتید نشسته بودم. یکی از مسئولان هم حضور داشت و از مدارایش در ارتباط با اعتراضات گفت. به سهم خود از او تشکر کردم و گفتم: "ما باید جوان‌هایمان را درک کنیم. این جوان دانشجو اگر معترض است، شنیدن خواسته ی او ما را به او نزدیکتر می‌کند و قهر و غضب و برخورد چاره کار نیست." خوشبختانه ایشان و دیگر حاضران همین نظر را داشتند.

اگر زبان اعتراض دانشجو تلخ است، باید سخنش را به شیرینی پذیرفت. دانشجو از آنجا که باهوش است، مسائل را بهتر می‌فهمد و از آنجا که جوان است، صداقت و جسارتش بیشتر است و از آنجا که آینده از آن اوست، انتظار تغییر در جهت بهبودی را دارد.

بنابراین اگر سخن دانشجو شنیده شود و اعتراضش به نابسامانی‌ها پذیرفته آید، بخش بزرگی از مشکلات را می‌توان حل کرد. زیرا آینده این مرز و بوم در دستان همین قشر است، چه بپذیریم و چه انکار کنیم.

دانشجو اگر زخم بردارد و اگر آسیب ببیند این آینده کشور است که مجروح می‌شود و ناکارآمدی اش،آینده سرزمین را فرا خواهد گرفت.

به همین دلیل ، انتظار می رود مسئولین محترم ، ضمن مهربانی و شکیبایی در برابر دانشجویان ، احکام انضباطی و قضایی مرتبط با اعتراضات اخیر را لغو و زمینه امن و فضای مناسب را برای شنیده شدن صدای فرزندان برومند این سرزمین ، فراهم نمایند.

شانزدهم آذر، روز دانشجو، بر همه دانشجویان عزیزم ، آینده سازان این سرزمین خونرنگ ،گرامی باد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location