سرخط خبرها

رئیس اداره منابع طبیعی نهاوند، گفت: 90 درصد عرصه های منابع طبیعی نهاوند نقشه‌برداری شدند.

 

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حسن غیاثوند در رابطه اظهار کرد: در این پروژه حدود ۵۰۰ عدد سازه بتنی و چندین تابلوی حفاظتی در مرز بین اراضی ملی و اراضی کشاورزی نصب شد تا آنها را از یکدیگر جدا کند.

وی با بیان اینکه اعتبارات این طرح از محل صندوق توسعه سال ۹۹ تأمین‌ شده است، بیان کرد: این کار به مشخص کردن مرز اراضی ملی در طبیعت و همچنین حفاظت و حمایت از عرصه‌های منابع طبیعی منجر خواهد شد.

رئیس منابع طبیعی نهاوند به مزایای این طرح اشاره کرد و افزود: مشخص شدن حد و مرز اراضی ملی با اراضی کشاورزی و مستثنیات، باعث جلوگیری از تصرفات غیر مجاز به عرصه های منابع طبیعی، تسریع در پاسخگویی به استعلام ها، کاهش تخلفات و تشکیل پرونده های تخلف و تسریع در اجرای مأموریت های محوله به یگان حفاظت منابع طبیعی می‌شود.

غیاثوند افزود: در شهرستان نهاوند ۹۵ هزار هکتار عرصه های منابع طبیعی قرار دارد که کار نقشه‌برداری بیش از ۹۰ درصد آنها از سوی کارشناسان مربوطه انجام شده است.

رئیس منابع طبیعی نهاوند در پایان گفت: با توجه به اینکه در اراضی ملی بعضا تخلفاتی مانند تصرف غیر مجاز اراضی ملی صورت می‌گیرد لذا در سال گذشته بیش از ۲۰۰ پرونده راجع به تخلفات در مراجع قضایی تشکیل شده که تعدادی نیز مورد رسیدگی قرار گرفته‌اند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location