سرخط خبرها

کارگردان و مستند ساز صدا و سیما، گفت: مستند زندگی قهرمان دو ومیدانی استان همدان امشب از شبکه مستند پخش می شود.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین؛ ایمان گودرزی مستند ساز شبکه های صداوسیما، گفت:ساخت فیلم مستند زندگی پرفرازونشیب زندگی کرم سهرابی با عنوان قهرمان سابق دوومیدانی ایران که پس از دوران قهرمانی به کمک اقتصاد کشور آمده است امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می شود.

او افزود: اکنون این قهرمان ملی در روستای تکه ساکن است و بدون کمک دولتی و دریافت وام‌های میلیاردی و در راستای اقتصاد مقاومتی با چند رأس گاو به تولید گوشت و لبنیات می‌پردازد این قهرمان چندین بار ضرر اقتصادی می‌بیند ولی ناامید نمی‌شود و مجدداً کار را شروع می‌کند.

گودرزی بیان کرد: این کار به‌سفارش شبکه مستند در چندین مرحله در روستای تکه نهاوند تولید شد و کار تصویربرداری آن اواخر بهمن‌ماه سال گذشته به پایان رسید و اسفند ماه امسال مرحله تدوین آن تمام و تحویل پخش شد و امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می شود.

کارگردان و مستندساز صداوسیما با اشاره به 10 سال عضویت کرم سهرابی در تیم ملی دوومیدانی ایران گفت: سوژه فیلم مستند 30دقیقه‌ای ما آقای کرم سهرابی مرد بااخلاق و قهرمان 10ساله دوومیدانی ایران است که از مسابقات در کشور‌های مختلفی از جهان با مدال و قهرمانی برگشته است و با وجود بی‌مهری‌های زیاد از طرف مسئولان، هیچ‌وقت ناامید نشد و بدون کمک از دولت توانسته یک واحد کوچک گاوداری 7رأسی را در روستای تکه راه‌اندازی کند و به کمک تولید کشور بیاید.

WhatsAppImage2021 03 15at14.15.24.jpeg

او گفت: زوایای مختلف زندگی این قهرمان ارزنده کشورمان ازاین‌جهت اهمیت دارد که در دوران قهرمانی چندین پیشنهاد مالی از سوی بیگانگان همراه با تابعیت و مزایای خوب را رد کرده است.

گودرزی با بیان اینکه این قهرمان ملی همیشه خود را مدیون خون شهدا و پایبند به کشورش ایران سربلند می‌داند، گفت: سهرابی پس از دوران قهرمانی 6 سال مدیر روابط عمومی پایگاه المپیک غرب کشور می‌شود، اما به‌علت واگذاری به بخش خصوصی بیکار می‌شود.

این مستندساز اضافه کرد: این قهرمان دو‌های 3هزار متر با مانع و 5هزار متر ایران، پس از تعطیلی پایگاه المپیک از کار بیکار می‌شود و مورد بی‌مهری مسئولان قرار می‌گیرد و هیچ‌کس احوالی از او نمی‌پرسد.

کرم سهرابی متولد 1357 روستای تکه از توابع بخش مرکزی شهرستان نهاوند است که در مدت 10 سال فعالیت ورزشی حرفه‌ای خود موفق شده است نزدیک 50 مدال و عنوان قهرمانی را از مسابقات داخلی و بین‌المللی کسب کند، این قهرمان ارزنده نهاوندی که این روزها دستمایه فیلم مستند کارگردان معروف صداوسیما ایمان گودرزی شده است 10 سال رکورددار لیگ دوومیدانی ایران و عضو تیم ملی بود.

او در طول سال‌ها فعالیت در تیم ملی و باشگاه‌ها کشور یک سال به‌عنوان مرد سال دوومیدانی ایران انتخاب شد، 6 سال قهرمان دوی 3هزار متر با مانع کشور، مقام چهارمی دوی داخل سالن آسیا در کشور تایلند، نایب‌قهرمانی مسابقات انتخابی کشور تایوان برای ورودی به المپیک پکن، نایب‌قهرمانی مسابقات بین‌المللی آسیا و اروپا در کشور مجارستان، قهرمانی مسابقات بین‌المللی کشور قزاقستان و دو مقام سومی مسابقات بین‌المللی دهه فجر تهران از عناوین اوست همچنین او سال 1386 جزو بهترین دوندگان ایران و مرد سال کشور شد. سهرابی 6 سال مدیر روابط عمومی کمیته المپیک غرب کشور بود که با تعطیلی این مرکز توسط دولت، او نیز بیکار شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location